یکی از امکاناتی که عبور و مرور در کلانشهر استانبول راحت تر می کند ، وسایل نقلیه عمومی ست . البته در کنار رفت و آمد آسان میتوان مقدار قابل توجهی ، هزینه ها را کاهش داد خصوصا اگر چند نفری به این شهر سفر کرده باشید  . اگر در تور استانبول قصد استفاده از وسایلی مانند مترو ، تراموا ، کشتی و اتوبوس را دارید ، حتما یک استانبول کارت خریداری کنید ، استانبول کارت هزینه های شما را تا حدود زیادی کاهش میدهد حتی بیشتر از ژتون های استفاده از وسایل نقلیه . در اینجا میتوانید با این کارت که در مترو استانبول ، کاربرد بیشتری دارد ، آشنا شوید  .

استانبول کارت

استانبول کارت

metro_clipart-qprهزینه رفت و آمد در استانبول ، یکی از بزرگترین معضلات سفر به این شهر است که خوشبختانه با استفاده از استانبول کارت ، کاهش می یابد . قیمت استانبول کارت 10 لیر می باشد که آنرا از کیوسک های فروش این کارت میتوان تهیه و در همان مکان یا در ایستگاههای مترو و تراموا شارژ نمایید . در صورت نداشتن استانبول کارت برای خرید ژتون مترو باید ۴ لیر پرداخت کنید ، درحالی که با استفاده از استانبول کارت در هر بار استفاده ۲٫۱۵ لیر از شارژ شما کسر می گردد ، برعکس مترو های ایران ، نیازی نیست که برای تک تک اعضا خانواده ، کارت تهیه کنید ، یک استانبول کارت برای همه کافی است و می توانید آنرا در زمان سوار شدن چند بار و برای چند نفر استفاده نمایید . با هر بار قرار دادن این کارت بر روی مانیتور وسیله نقلیه مورد استفاده ، برای هر نفر با زدن یک بوق یک شارژ از آن کسر می گردد البته در این زمان میزان کسر شده و باقیمانده موجودی بر روی مونیتور کنار آن نمایش داده می شود و اگر می خواهید وارد ایستگاه مترو و یا تراموا شوید میله آن برای عبور یک نفر آزاد می شود .

کارت مترو استانبول

کارت مترو استانبول

metro_clipart2دستگاههای شارژ کارت در تمامی ایستگاههای مترو و تراموا و یا در نزدیکی آنها قرار دارند و کار کردن با آنها بسیار ساده است ، برای شارژ آن می توانید از سکه یک لیری و اسکناس های ۵ ، ۱۰ و یا ۲۰ لیری استفاده کنید  . در بعضی مکانها شکل دستگاهها با هم کمی تفاوت دارد ولی عملکرد آنها یکسان است . به هرجهت پیشنهاد می کنیم اگر بیش از سه روز در استانبول اقامت دارند ، حتما استانبول کارت تهیه کنید .

تهیه کارت مترو استانبول

تهیه کارت مترو استانبول

سیاست ما

شرکت سعادت سیر گیتی دارای مجوز رسمی از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری با سال ها تجربه موفق در زمینه توریسم و گردشگری ، برگزاری تورهای خارجی را بصورت بدون واسطه در کارنامه خود دارد و همواره تلاش می نماید تا با بکارگیری کارشناسان متخصص در زمینه گردشگری بهترین خدمات را با حداقل قیمت برای مشتریان مان فراهم نماییم زیرا همواره بر این باور درست معتقدیم که سرمایه اصلی ما مشتریان ما هستند از این رو تمام تلاش خود را در راستای جلب رضایت حداکثری مشتریانمان متمرکز کرده ایم.

درباره ما و خدمات ما به مشتریانمان


سعادت سير گيتی با مجوز رسمی 399385 تحت نظارت سازمان گردشگری و ميراث فرهنگی ايران مي باشد سعی شرکت ما بر این است که:  
 • با ارائه بهترین خدمات و پاسخگویی سریع و به موقع برای جلب رضایت مشتریان تلاش نماییم
 • با توجه به نظر مشتریانمان مسیرمان را اصلاح کنیم
 • ما بخوبی می دانیم مشتری مداری یعنی ماندگاری در دنیای پر رقابت
 
با تماس با آژانس هواپیمایی از طریق مشاورین برای رزرو اقدام نماید،در صورتی برای انتخاب هتل نیاز به مشورت دارید، معمولا مشاوران با توجه به نوع سفر شما بسته به اینکه سفر تفریحی است یا تجاری، خانوادگی است یا مجردی،هتل های مختلفی را به شما معرفی خواهند کرد و در نهایت با تایید و انتخاب شما از طریق کارگزاران خود در کشور مقصد برای رزرو هتل اقدام می کنند.
بلیط هواپیما را با توجه به موارد مختلفی میتوانید انتخاب کنید.
 • ایرلاین
 • پرواز چارتری یا سیستمی
 • نوع کلاس پروازی
 • زمان پرواز
تمامی این ها گزینه هایی هستند که می توانند برای مسافر مهم باشند. اینکه با چه ایرلاینی بخواهد سفر کند و یا پرواز صبح به شب بگیرید که تایم بیشتری داشته باشد، یا دقیقا زمان تحویل اتاق در هتل باشد. همه این موارد در انتخاب بلیط تاثیر گذار هستند.
ویزای هر کشور یعنی اجازه ورود به آن کشور. هر کشوری قوانین مختلفی برای صدور ویزا برای گردشگران دارد. و سفارت آن کشور در ایران با توجه به تایید مدارک دریافتی ویزا را صادر می کند. شرایطی که ممکن است بعضی کشورها در نظر بگیرند یه اسن شرح است.
 • اعتبار پاسپورت بیشتر از 90 روز
 • داشتن اعتبار مالی
 • زمان برای صدر ویزا
 • هزینه صدور ویزا
برخی از کشورها هزینه ای برای صدور ویزا دریافت نمیکنند. و برای صدور بعضی ویزاها نیازی به زمان نیست و به راحتی در فرودگاه مقصد صادر می شود.