جاهای دیدنی استانبول

پارک ببک استانبول

پارک ببک استانبول

قدمت پارک ببک به حدود صد سال می رسد و در ساحل بسفر قرار دارد و یکی از بهترین پارک های شهر تاریخی استانبول است . bebek park در سال ۱۹۰۸ به روی مردم گشوده شد البته در سال ۲۰۰۸ یک گروه از معماران ایتالیایی به بازسازی این پارک پرداختند . ببک فضای سبزی با مساحت ۸,۸۰۰ متر مربع دارد ... ادامه مطلب »

دلفیناریوم استانبول

دلفیناریوم در استانبول

دلفیناریوم استانبول در محوطه وسیعی قرار دارد که شامل کافه ، غذاخوری ، سالن آمفی تئاتر و یک پارکینگ با ظرفیت 120 خودرو می باشد . پارک دلفیناریوم که از جاهای دیدنی استانبول است ، بزرگ ترین دلفیناریوم در اروپاست و در محله ایوب و گلدن هورن استانبول واقع شده است . در این پارک می توانید نمایش جالب توجه ... ادامه مطلب »

کاخ فلوریا استانبول

کاخ فلوریا استانبول

عمارت فلوریا در سال 1935 در محله فلوریا در منطقه باکرکوی و  بر روی دریای مرمره ساخته شده و  طراحی داخلی این عمارت نمونه زیبائی از طراحی قرن بیستم است . دستور ساخت این کاخ توسط شهرداری استانبول صادر شد و در ماه اوت 1935 به آتاتورک تقدیم شد . کاخ فلوریا توسط روسای جمهور ترکیه در فصل تابستان مورد ... ادامه مطلب »

موزه یخی استانبول

موزه یخی استانبول

Ice Museum Istanbul در یکی از بزرگترین مراکز خرید استانبول یعنی فروم و در نزدیکی آکواریوم تورکوآزو قرار گرفته است  و مساحتی حدود ۱۴۰۰ مترمربع دارد . در موزه یخ استانبول ۳۴ هیکل جالب و کشتیهای ویکینگ به طول ۷ متر و یک خانه ویکینگ نیز طراحی شده است اما تم آن هر ۶ ماه تغییر میکند . این موزه ... ادامه مطلب »

بتانیک پارک استانبول

بتانیک پارک استانبول

در بین بزرگراهها و ساختمان های بلند ، باغ بسیار زیبای بوتانیک وجود دارد . برای رفتن به پارک بتانیک دو راه وجود دارد یکی بلوار gunes و دیگری آتاشهیر . فاصله بین این دو وردی پارک ، حدود 4 کیلومتر می باشد . پارک پر از دریاچه های متعددی ست که منظره زیبایی را خلق می کنند البته یک ... ادامه مطلب »

خیابان بغداد استانبول

خیابان بغداد استانبول

خیابان بغداد از لوکس ترین خیابانهای استانبول است که مملو از مغازه ها و رستوران کافه بار و … می باشد . اگر میخواهید زیبایی شبهای استانبول را لمس کنید بهترین مکان ، خیابان بغداد است . شبهای خیابان بغداد استانبول بسیار شلوغ  بوده و جوانان استانبول با ماشینهای مدل بالا در این خیابان تردد می کنند . خیابان بغداد ... ادامه مطلب »

کاخ گوک سو استانبول

کاخ گوک سو استانبول

کاربرد اصلی کاخ گوک سو استانبول برای اقامتهای کوتاه مدت سلاطین عثمانی ، در این منظقه بوده است . این کاخ به فرمان سلطان عبدالمجید اول (1861-1823 ) ساخته شده و معمار آن مردی ارمنی به نام  Garabet Amira Baryan بوده که این کاخ را به سبک باروک ساخته است و در سال 1857 به اتمام رسید . این کاخ ... ادامه مطلب »

بام استانبول

بام استانبول

 تپه‌های چاملیجا از جاذبه های طبیعی استانبول است که چند سالی ست میزبان مردمی ست که مایلند منظره ای زیبا از استانبول را پیش روی خود داشته باشند . این تپه های استانبول ، ۲۶۸ متر از سطح دریا ارتفاع دارند . بر روی تپه ، ۱۸ گیرنده رادیو و تلویزیون وجود دارد . این روزها تپه‌های چاملیجا استانبول یک ... ادامه مطلب »

۱۰ جاذبه برتر گردشگری در استانبول

جاهای دیدنی و گردشگری استانبول

استانبول شهری پوشیده شده با فرهنگ و تاریخ غنی است که ترکیب آن‌ها چیزهای هیجان انگیز زیادی را برای مسافران از سراسر جهان فراهم می‌آورد. این شهر در طول دوران نوسنگی تاسیس شده است. امروزه استانبول شهر مدرنی است که میراث تاریخی آن مانند مساجد، قصر سلطنتی و کلیساهای بزرگ و بازار باستانی سالم باقی مانده است. بزرگترین شهر ترکیه ... ادامه مطلب »

ساحل ریوا استانبول

ساحل ریوا استانبول

ساحل ریوا یکی از سواحل پر رفت و آمد  در ۴۰ کیلومتری استانبول و به فانوس دریایی اندولس و سیله ( یک دهکده گردشگری ) ، بسیار نزدیک بوده و در واقع جزئی از سواحل دریای سیاه است . ساحل ریوا استانبول بخاطر سواحل شنی وسیع آن ، رودخانه های جاری و جنگلهای زیبایش شهرت دارد . این ساحل قبلا ... ادامه مطلب »