کاخ فلوریا استانبول

در تور استانبول دیدنی های زیادی پیش روی گردشگران است که جذابیت بسیاری دارند . این شهر پر از کاخ ها و موزه هایی ست که زندگی مردم ترکیه و پادشاهان این کشور را به تصویر می کشد و از جاهای دیدنی استانبول بشمار می آیند . پیشنهاد میکنم در سفر به استانبول از کاخ فلوریا بازدید کنید . این کاخ که روزی توسط مصطفی آتاتورک برای اقامت استفاده میشده ، حال کاربری موزه دارد .  
کاخ فلوریا استانبول

کاخ فلوریا استانبول

عمارت فلوریا در سال 1935 در محله فلوریا در منطقه باکرکوی و  بر روی دریای مرمره ساخته شده و  طراحی داخلی این عمارت نمونه زیبائی از طراحی قرن بیستم است . دستور ساخت این کاخ توسط شهرداری استانبول صادر شد و در ماه اوت 1935 به آتاتورک تقدیم شد . کاخ فلوریا توسط روسای جمهور ترکیه در فصل تابستان مورد استفاده قرار می گرفته ، ابتدا آتاتورک این عمارت را بعنوان مکانی برای گذراندن تابستان انتخاب نمود که تا به امروز این سنت پا بر جا بوده و ادامه یافته ست . آتاتورک ، آخرین بار ، 6 ماه پیش از مرگ خود در این کاخ اقامت داشت . عمارت دریایی آتاتورک ، عمارتی T شکل است که دور نمای بسیار زیبایی دارد و نمای آن در هنگام غروب دو چندان می شود .

کاخ فلوریا در استانبول

کاخ فلوریا در استانبول

این عمارت با یک اسکله چوبی 70 متری به ساحل شنی متصل شده است . یک طبقه از عمارت شامل یک سالن پذیرایی ، اتاق مطالعه ، اتاق خواب و حمام می باشد . زیربنای عمارت فلوریا با احتساب اسکله چوبی ، 602 متر مربع می باشد . بیشه نزدیک به این کاخ که به بیشه آتاتورک معروف بود حالا به پارک عمومی فلوریا تبدیل شده است . این عمارت نیز برای پذیرایی مهم و جلسات علمی استفاده شد . در میان بازدید کنندگان معروف این عمارت می توان به پرنس ادوارد ، دوک ویندسور و والیس همسرش و دوشس ویندزور اشاره کرد . دسترسی به این موزه از طریق مترو و اتوبوس امکان پذیر است . ایستگاه مترو فلوریابر روی خط هالکالی تنها 500 متر از این کاخ فاصله دارد . در سفرتان بازدید از این کاخ که یکی از زیباترین دیدنی های استانبول است را از دست ندهید .

Florya Mansion Istanbul

Florya Mansion Istanbul

 

اطلاعات کاخ فلوریا استانبول :

آدرس قصر فلوریا استانبول : Basınköy, 34153 Bakırköy/İstanbul, Turkey
تلفن موزه فلوریا استانبول : 902124265151
ساعات بازدید از موزه فلوریا : 9 صبح تا 4 عصر بجز دوشنبه و پنجشنبه

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*